Porady i wskazówki

Telefony Apple - wady i zalety

Popularne iPhone wzbudzają w konsumentach dużo kontrowersji. Dzielą ludzi na wielkich fanów tego produktu i na wielkich przeciwników. Gdy telefon ten wszedł na rynek, kojarzył się z bogactwem i prestiżem. Teraz wiele osób może sobie na niego pozwolić między innymi ze względu na duży wybór telefonów używanych oraz możliwość zakupu go na raty. Czy warto zakupić telefon marki Apple? Jakie są jego wady i zalety? 

Zalety iPhone 

Po pierwsze jest to przede wszystkim bardzo czytelny i przejrzysty system operacyjny iOS. Nie ma tu mowy o tym, że ktoś nie będzie wiedział jak coś zrobić na tym telefonie. Najnowsze modele nie są już wyposażone w przycisk "home", nie zmienia to jednak faktu, że telefon ten jest bardzo przejrzysty. Dodatkowo system ten jest bardzo szybki i praktycznie się nie zawiesza. 

Drugą zaletą tego produktu jest duża ilość aplikacji, które możemy zainstalować na telefonie. Są to aplikacje płatne oraz bezpłatne. Dzięki nim możemy z naszego telefonu zrobić narzędzie do pracy, oglądania filmów czy grania. 

Trzecią zaletą jest zmniejszone ryzyko ataku hakerów. System iOS jest tak dobrze zabezpieczony, że właściwie nie potrzebuje żadnych programów antywirusowych. Dotyczy to także komputerów i tabletów tej marki. 

Ostatnią zaletą jest elegancki wygląd i dobre wykonanie produktów firmy Apple. Są to naprawdę ładne telefony o szerokiej gamie kolorystycznej. 

Wady iPhone 

Podstawową wadą tego telefonu jest to, że nie możemy dokupić sobie do niego pamięci. Co za tym idzie, już przy zakupie musimy się zdecydować ile pamięci będzie nam potrzebne. Tutaj wybór jest dość duży, chociaż wiadomo, że za telefon z większą pamięcią i większym ekranem musimy zapłacić więcej. 

Drugą wadą iPhonów jest cena. Nie każdego na niego stać. Wiele osób mówi o tym, że płacimy nie za jakość, a za znaczek z tyłu telefonu. 

Trzecią wadą jest sterowanie głosowe SIRI, które w Polsce po prostu nie działa jak należy. W Stanach Zjednoczonych normalnym jest sterowanie głosowe. Niestety telefon ten nie obsługuje języka polskiego, tak jak powinno.