Porady i wskazówki

Aplikacja informująca o dzwoniącym

Chcesz wiedzieć kto znowu do Ciebie dzwonił? Zdziwisz się ale dzięki naszym aplikacjom będziesz wiedział czy lepiej odebrać telefon czy też nie. Dla kogo korzystne są takie identyfikatory? Dla tych, do których dzwoni nowy numer - zwykle telemarketerzy, niechętni do rozłączenia się.

Ponadto często musimy dawać nasz numer podczas usług, który w końcu kończy w licznych bazach danych, a korzystają z niej nawet przestępcy. Nawet za odebranie połączenia musimy czasem płacić i to nic dziwnego. Dlatego dobrze sprawdzić kim jest dzwoniąca do nas osoba.

TrueCaller

Program najbardziej odpowiedni dla ludzi muszących posiadać identyfikator dzwonienia. Zbudowany on jest z 2 aplikacji, które zastępują pierwotne programy do rejestrowania rozmów i SMS-ów. Umożliwia to sprawdzanie numerów jeśli akurat wykonują do nas połączenie. Gdy pojawia się informacja o rozmówcy, sami zdecydujemy wtedy czy chcemy odebrać. Ponadto ta aplikacja daje możliwość automatycznego nieodbierania telefonów od numerów mogących być niebezpiecznymi.

Identyfikacja numeru dzwoniącego

Caller ID

Umożliwia sprawdzenie numeru pod względem ryzyka niebezpieczeństwa oraz może podać więcej wiadomości dotyczących go. Chociaż, porównując go z poprzednią aplikacją, nie może identyfikować numerów gdy dzwonią, to posiada informacje z bazy danych, która jest cały czas aktualizowana, a znajduje się w niej mnóstwo "spamerskich" numerów. W ich gronie są między innymi polskie, jak i zagraniczne kontakty dzwoniące by dostać od nas pieniądze gdy tylko się odbierze. Ponadto ma w sobie mechanizm w którym użytkownicy dają zgłoszenia.

CIa

W systemie znajduje się aplikacja, która importuje połączenia, a potem identyfikuje każdy numer. Tak jak w poprzedniej wersji daje możliwość zablokowania spamu, ale może jednocześnie w sposób automatyczny odrzucać telefony od tych numerów, których nie zna. Jeżeli połączenia spoza obrębów kraju są dla nas powodem do strachu, za pomocą aplikacji się je zablokuje, lub ręcznie określić które kontakty nie mogą do nas dzwonić i wysyłać SMS-ów. Aplikacja bieżąco pokazuje informacje kto dzwoni. Większość rzeczy działa poprzez zgłoszenia ludzi.

CallApp

Tak jak pierwszy przykład łączy w sobie 2 aplikacje. Niezwykle dobrze działa w stosunku do krajowych numerów i ma dobrą, choć czasem z "dziurami" bazę kontaktów, które dobrze jest przyblokować. Daje możliwość zablokować te numery, które są najaktywniejsze, odrzucać połączenia od razu jak dzwonią - zarówno polskie, jak i zagraniczne. Oprócz tego, da się sprawdzić wiadomości o nieznanych kontaktach - czasem wraz z przeznaczeniem i adresem numeru.