Sprawdź kto dzwonił

Jak sprawdzić kto do nas dzwonił?

Często zdarza się, że posiadamy nieodebrane połączenie od niezapisanego kontaktu i zastanawiamy się kto do nas dzwonił. Poszukując odpowiedzi w internecie, natkniemy się na takie serwisy jak infonumer.pl, gdzie można znaleźć dane dotyczące poszczególnych numerów telefonu. Ponieważ baza jest tworzona na bieżąco przez internautów, informacje na niej zawarte są zawsze aktualne.

Kiedy słyszymy dźwięk połączenia przychodzącego, ale nie rozpoznajemy wyświetlającego się numeru, często stajemy przed dylematem – odebrać czy odrzucić? Oddzwonić czy zignorować? Być może dzwonił do nas ktoś z ważną sprawą lub pytaniem, z urzędu, z pracy czy też rodziny.

Często jednak zdarza się, że tajemniczy numer okazuje się powiązany z centrum telemarketingowym usiłującym przeprowadzić z nami ankietę lub inne badanie. Nierzadko za takimi próbami kontaktu stoją również firmy starające się sprzedać jakiś produkt lub usługę, na przykład pracownicy działu sprzedaży sieci komórkowych lub internetowych. Pomimo tego, że nie da się poznać dzwoniącego po samym numerze, dzięki dostępnym w internecie serwisom można odszukać interesujący nas numer i sprawdzić jego właściciela.

Jak sprawdzić nieznany numer telefonu?

Jeżeli właśnie zauważyliśmy nieodebrane połączenie lub od wielu dni nęka nas nieznany numer, wystarczy znaleźć w internecie serwis oferujący przegląd bazy abonentów sieci telefonicznych. Następnie należy wpisać w wyszczególnione pole numer, który chcemy sprawdzić i rozpocząć wyszukiwanie.

Baza numerów telefonów

Zazwyczaj w przeciągu kilku sekund dostaniemy odpowiedź na nasze pytanie. Dzięki zastosowaniu tego prostego sposobu, nie będziemy musieli dłużej stawać przed dylematem – odebrać czy zignorować?

Co zawiera baza numerów telefonicznych?

Serwisy sprawdzające numery telefoniczne posiadają w swojej bazie dane zarówno abonentów prywatnych jak i przedsiębiorstw. Ponieważ takie spisy istniejące w internecie nie są przeprowadzane oficjalnie przez żadną organizację, ale tworzone na bieżąco przez internautów, może się zdarzyć, że wyszukiwany przez nas numer nie będzie posiadał żadnych dodatkowych informacji. Ponieważ jednak dane te są wprowadzane przez użytkowników serwisu, często wystarczy zapytać o dany kontakt na forum. Bazy internetowe zawierają zarówno numery stacjonarne jak i komórkowe, z Polski i z zza granicy.

Uważajmy na oszustów

Nierzadko zdarza się, że interesujący nas numer jest niebezpieczny i należy na przykład do organizacji przestępczej wyłudzającej dane personalne oraz bankowe. Jednak nawet jeśli dzwoniąca do nas w tej chwili osoba nie ma złych intencji, a usiłuje jedynie zareklamować produkt firmy dla której pracuje, od teraz możemy sprawdzić nieznany numer w sieci i w prosty sposób zadecydować czy chcemy odebrać, czy nie.