Nieznane numery telefonu

Czy to jest numer telefonu? Czy można to jakoś sprawdzić?

Wiele razy byliśmy w sytuacji, w które ktoś z nieznanego numeru do nas dzwonił. Czasem zastanawiamy się czy odbierać takie telefony. Mamy co do tego duże wątpliwości. Czasem numer już na pierwszy rzut oka wygląda bardzo podejrzanie. Jak may to zrobić, gdy chcemy go sprawdzić?

O wiele prostsza byłaby sytuacja, w której by nas nie obowiązywała ustawa dotycząca ochrony danych osobowych. Chyba każdy pamięta żółtą Panoramę Firm czy też książkę telefoniczną. Wówczas łatwo się było dowiedzieć, do kogo dany numer telefonu należy. Są oczywiście serwisy typu "Kto dzwonił". Serwisy te jednak najczęściej zawierają numery call center. A co mamy zrobić gdy dzwoni do nas prywatny numer? Co mamy w ogóle zrobić, gdy nie wiemy kto do nas dzwoni.

Zawsze oczywiście możemy oddzwonić czy też wysłać wiadomość SMS. Jednak czasami tego po prostu nie chcemy robić. Na samym rynku mamy dostępnych kilka aplikacji. Umożliwiają one sprawdzenie numerów i nawet tych prywatnych. Jedną z takich aplikacji jest Truecaller. Dysponuje ona podobno bazą, aż trzech miliardów numerów telefonów w zasadzie z całego świata. By sprawdzić, kto dokładnie do nas dzwonił należy się zalogować na koncie Microsoft lub Google. Następnie wpisujemy szukany numer i już. Gdy nasz numer w bazie jest, to dostaniemy informację do kogo on należy.

Odszukiwanie nieznanych numerów

Zainstalowanie wersji mobilnej Truecaller sprawdzić pozwala, kto do nas dzwoni w rzeczywistym czasie. Dodatkowo na przykład można od razu blokować tak zwane "spamerskie" numery. Jeśli chcesz sprawdzić kto dzwonił to możesz to zrobić tutaj

Wszystko właśnie tkwi w logowaniu. W czasie właśnie tego procesu, zezwalają użytkownicy na dostęp do telefonicznej książki. Właśnie stąd aplikacja czerwie wiedzę dotyczącą o numerach wielu abonentów. Gdy chcemy jedynie przetestować narzędzie i się nie dzielić swoimi kontaktami, to warto się zalogować na koncie nowo założonym lub też takim, które spięte z waszą książką telefoniczną cyfrową nie jest.

Gdy zależy nam na typowym programie do blokowania połączeń niechcianych, to TrueCaller jest bezkonkurencyjny absolutnie. Chodzi głównie o ogromną bazę danych właśnie na temat numerów telefonów. Gdy potrzebujemy aplikacji, która służy tylko do sprawdzenia już konkretnych numerów, to CIA lub Caller ID świetnie się sprawdzają. Natomiast Whoscall pozwala w sposób prosty ustalić wszystkie reguły blokowania połączeń na telefonach z systemem Android. Jak widać na załączonym obrazku możliwości jest naprawdę wiele i na wszystko istnieją sposoby, które możemy wykorzystać.