Sprawdź kto dzwonił

Jak łatwo sprawdzić kto do nas dzwonił?

Niechciane połączenia są zmorą wielu ludzi. Telefon dzwoni czasami po kilkanaście razy dziennie o różnych porach, a my nie wiemy kto próbuje się z nami skontaktować bo na ekranie telefonu wyświetla się nieznany nam numer. Czasami ten sam numer wydzwania do nas wielokrotnie, a innym razem, jeśli nie odbierzemy, natręt próbuje dzwonić z innego numeru.

Jak dowiedzieć się czy osoba. która do nas dzwoni jest kimś, z kim chcielibyśmy rozmawiać. Sposoby są dwa - odebrać telefon lub dowiedzieć się więcej o numerze z którego dzwoniono. 

Jeśli odbierzemy połączenie może się zdarzyć, że to nasz znajomy ma nowy numer i taki telefon nas ucieszy, ale może też trafić się natręt czy oszust, który będzie chciał naciągnąć nas na kupno towaru lub usługi, których nie chcemy. Od takiego akwizytora czasem ciężko się uwolnić, ponieważ nawet jeśli mówisz, że to Cię nie interesuje, on tak pokieruje rozmową, że w końcu nawet jeśli nie dasz się zmanipulować, stracisz cenny czas, który zabierze niechciana rozmowa. 

W dzisiejszych czasach rozsądniejszym wydaje się wybranie drugiej opcji. Szybko i łatwo możesz dowiedzieć się więcej o numerze, który do Ciebie dzwonił. W internecie istnieją bazy numerów, które tworzą sami internauci po to by chronić się wzajemnie przed niechcianymi połączeniami.

Sprawdzanie numeru przez internet

Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę google numer telefonu wraz z frazą "kto dzwonił?" i pokażą się strony, na których możesz sprawdzić interesujący Cię numer. Wchodzisz na daną stronę i czasami już po wejściu pojawiają się potrzebne Ci informacje - do jakiego operatora należy numer lub z jakiego miasta dzwoniono. Poniżej, jeśli numer jest znany innym internautom, często można spotkać ich komentarze, z których dowiesz się kto wydzwania i w jakim celu. 

Nie zawsze jednak znajdziemy wyczerpujące informacje na temat interesującego nas numeru. Dotyczy to sytuacji, kiedy numer telefonu jest nowy lub osoba dzwoniąca z niego nie nękała wcześniej innych. Wtedy pojawi się informacja, że numer nie ma negatywnych opinii i jest neutralny. Możemy w takim wypadku pokusić się o oddzwonienie lub sprawdzić taki numer w terminie późniejszym.

Warto wiedzieć, że sam możesz współtworzyć taką internetową bazę numerów. Jeśli zdarzy Ci się odebrać telefon od natrętnych sprzedawców lub innych naciągaczy, masz za sobą denerwującą rozmowę, poinformuj o tym innych w komentarzach. Wystarczy wtedy, że na takiej stronie z bazą numerów wpiszesz nękający numer w wyszukiwarkę, otworzy się stronka dotycząca tego numeru i tam w komentarzu możesz opisać swoje doświadczenia z tym numerem. Pomoże to innym i baza wiedzy o numerach telefonów będzie się rozrastać.