Nieznane numery telefonu

Nie znasz numeru, z którego dzwoniono do ciebie? Możesz go sprawdzić

Spowszednienie telefonów to nie tylko łatwiejszy kontakt, ale również zagrożenie dla anonimowości. Rozpowszechniając nierozsądnie swój numer, narażamy się na kontakt z niechcianymi rozmówcami.

Kilka słów o telefonach komórkowych

Ich posiadacze zyskują sporą swobodę, gdziekolwiek bowiem się znajdują, mają zapewniony kontakt z innymi użytkownikami. Każdy ma przy tym zapisaną w swym telefonie listę znanych numerów i łatwo może określić, kto właśnie szuka z nim kontaktu. Zdarza się jednak, że dzwoni ktoś z nieznanego dla odbiorcy numeru albo wręcz nie wyświetla się żaden.

Obecnie można włączyć opcje odrzucania takich połączeń, ale co zrobić, gdy numer się wyświetla, a jest nieznany? Czy warto oddzwaniać pod taki numer, chociażby po to, aby dowiedzieć się, kto dzwonił?

Zanim oddzwonisz sprawdź kto dzwonił

Kiedy ktoś nie szuka pracy albo nie oczekuje odpowiedzi na swoje ogłoszenia, np. w sieci, nie ma powodu, by oddzwaniać pod takie numery i lepiej to sobie obiecać. Najczęściej takie połączenia bowiem, wynikają z udostępniania numerów abonentów przez operatora danej sieci firmom zewnętrznym.

Internetowa wyszukiwarka numerów

Wynika to z tego, że abonenci podpisują taką zgodę, najczęściej w zamian za obniżenie opłat i sami dają operatorom takie prawo. Później o tym zapominają i denerwują się odbieraniem albo oddzwanianiem do różnych firm oferujących tanie produkty, zapraszające na spotkania promocyjne, czy w sprawie ankiet. Na dłuższy etap staje się to, co zrozumiałe, bardzo męczące, a co gorsza, trafiają się połączenia z zagranicy, generujące znaczne koszty.

Czy można sprawdzić, kto dzwonił?

W sieci są już na szczęście strony, na których użytkownicy opisują swoje doświadczenia, związane z takimi kontaktami telefonicznymi. Wynika z nich, że najczęściej są to właśnie sprzedaże telefoniczne, oferty call center albo promocje z banku danego klienta, czy poszukiwanie dłużników. Jednak nie tylko i dlatego warto zaglądać na takie fora, aby zdobywać wiedzę, a także dzielić się własnymi doświadczeniami z takimi nieznanymi numerami.

Takie częste wydzwanianie i prowokowanie do odzewu, a stosowane nagminnie przez niektóre firmy, wielu abonentów uznaje wręcz za nękanie. Można więc blokować numery należące do namolnych oferentów, ale warto przedtem pozyskiwać dzięki internetowi wiedzę na ich temat, gdyż przecież istnieje prawdopodobieństwo, że jakaś propozycja może być interesująca. Tak zdobyta wiedza gwarantuje oszczędności, ponieważ zaspokojenie ciekawości sposobem telefonicznym, może skutkować obciążeniem konta abonenta sporą sumą pieniędzy.