Porady i wskazówki

W internecie znajdziesz odpowiedź na to, kto dzwonił z nieznanego numeru!

W takiej bazie można znaleźć nadawcę nieznanego numeru, który do nas dzwonił.

Gdy po całym dniu sprawdzasz telefon i zauważasz nieodebrane połączenia z nieznanych numerów czujesz niepokój. 

Kto i po co do mnie dzwonił? Czy to coś ważnego i czy może kolejna ankieta albo telemarketer? Żeby mieć pewność wystarczy sprawdzić dany numer w internecie i mieć jasność. Serwisy, które udostępniają informacje na temat nieznanych numerów zyskują coraz więcej klientów i są coraz bardziej popularne. 

Każdy kto posiada telefon komórkowy nie raz doświadczył pewnie sytuacji, w której ktoś chciał sprzedać mu kolejny abonament czy inny produkt. Nie każdy z nas ma ochotę i czas, aby dokonywać tego typu zakupów przez telefon. Dlatego jeśli nie masz ochoty na rozmowę z takim człowiekiem wystarczy zablokować dany numer.

Nie zawsze da się zignorować połączenie z nieznanych numerów. Czasem zdarza się, że ktoś w naprawdę ważnej sprawie próbuje się do nas dodzwonić, a kogo numeru po prostu nie mamy zapisanego. Dawniej wydawało się, że wszystkie infolinie, sklepy i duże firmy korzystają tylko z numerów stacjonarnych. Aktualnie jednak wiele firm korzysta z numerów komórkowych, dlatego nie mamy pewności kto do nas dzwonił. Odebrałeś telefon i po drugiej słuchawce był telemarketer? Daj znać innym. 

Sposób na nękające telefony

Jeśli zdarzyło ci się odebrać telefon z nieznanego numeru i odbyć rozmowę na przykład z telemarketerem, wysłuchać jego oferty i zauważyć, że ta rozmowa to  była to dla ciebie kolejną stratą czasu poinformuj o tym innych, aby oni także wiedzieli czego mogą się spodziewać po danym numerze. Taką informację możesz zostawić na portalu info numer. Możesz przydzielić ocenę pozytywną, negatywną bądź neutralną oraz napisać komentarz i podać więcej szczegółów na temat rozmowy i samej działalności danej firmy, która do ciebie dzwoniła. Dzięki temu nie musisz już oddzwaniać na nieznane numery. Wystarczy sprawdzić na tym portalu kto do ciebie dzwonił. 

Nie trzeba martwić się i stresować niewygodnymi rozmowami. Dzisiejsze internetowe serwisy pomagają każdemu kto nie lubi rozmów z telemarketerami. Jeśli po raz kolejny nie odebrałeś połączenia z powodu nieznanego numeru wystarczy sprawdzić dany numer w sieci. Oczywiście może się okazać, że tego numeru nie ma w bazie ponieważ nikt go tam jeszcze nie dodał, a wtedy na własne ryzyko musisz oddzwonić i dowiedzieć się kim jest dana osoba. Oczywiście czasem może się zdarzyć,że jest to ktoś znajomy, kto ma nowy numer lub go zmienił, ale nie zdążyliśmy go jeszcze zapisać. W takiej sytuacji należy nie wprowadzać do bazy numerów prywatnych, ponieważ nikt nie chce aby jego numer był wprowadzony do bazy internetowej i oceniony przez innych ludzi.