Sprawdź kto dzwonił

Nie wiesz kto dzwonił? Mówimy jak to sprawdzić

Kiedy ma się telefon komórkowy odbieramy rozmowy z wielu różnych numerów. Często nam znanych lub taki z których spodziewamy się nadchodzącego połączenia. Niestety jednak często zdarza się że otrzymujemy niechciane połączenia – reklamy, dziwne żarty lub poszukiwanie dłużników.

Czy można się bronić przed takimi połączeniami? Jak to robić?

Przede wszystkim możemy pozbyć się połączeń z numerów które są zastrzeżone. Taka opcja jest dostępna w niektórych modelach telefonów, ale można też ją włączyć u operatora naszej sieci. W ten sposób zyskujemy pewność, że dodzwonią się do nas jedynie osoby, których numer jest jawny, dzięki czemu możemy je łatwo sprawdzić i oddzwonić gdyby było to konieczne. Czy można jednak sprawdzić kto do nas zadzwonił z numeru którego nie znamy, a jednocześnie nie zaczynać rozmowy? To oczywiście jest możliwe i do tego bardzo proste. Wystarczy nam Internet. Dlaczego warto to robić? Jest to darmowe i całkowicie bezpieczne

Oddzwanianie na dany numer może być dla nas kosztowne i to nie tylko gdy mówimy o numerach zagranicznych, które potrafią przypominać zwyczajny, krajowy numer telefonu. Zdarza się, że oszuści specjalnie puszczają krótki sygnał tylko po to byśmy kierowani ciekawością oddzwonili sprawdzając kto do nas dzwonił.

Konsekwencje nieznanych połączeń

Może to nas jednak drogo kosztować przy kolejnej fakturze za telefon, dlatego nie warto ryzykować. Często też odbieranie każdego przychodzącego połączenia będzie wiązać się z różnymi ofertami, które nawet nas często nie będą interesować i tylko będziemy tracić czas na słuchanie tego co mówi do nas konsultant, którego połączenie nieświadomie odebraliśmy.

Takie sprawdzenie numeru w Internecie na odpowiedniej stronie internetowej trwa kilka sekund i jest zupełnie darmowe, nie potrzebujemy się nigdzie rejestrować, więc można powiedzieć, że jest bez wad. A do tego daje nam to naprawdę dużo informacji o różnych numerach z których możemy otrzymać połączenie.  To świetny sposób na ochronę przed niekorzystnymi skutkami takich odbieraniem takich połączeń i sprawdzanie jaki to numer. Zawsze warto oszczędzać swój czas i często pieniądze.

Jednak takie strony to nie tylko opinie innych użytkowników, ale także miejsce gdzie i my możemy  dzielić się swoim doświadczeniem z innymi o numerach na które naszym zdaniem warto uważać. Naprawdę warto to robić, gdyż każda taka opinia uzupełnia obraz i uświadamia innych o zagrożeniach. Prawda jest jednak taka, że przed złymi doświadczeniami i rozmowami przychodzącymi z nieznanych numerów ochronią nas tylko nasza wiedza i ostrożność.