Nieznane numery telefonu

Kto może dzwonić z numeru zastrzeżonego?

Gdy widzisz, że dzwoni do Ciebie numer zastrzeżony odrazu w Twojej głowie pojawiają się czarne myśli? Zastanawiasz się kto to może być? W tym artykule rozwiejemy Twoje wątpliwości. 

Osoby prywatne 

Czy wiesz, że Ty też możesz mieć numer zastrzeżony? Wystarczy kilka kliknięć w ustawieniach i już, masz numer zastrzeżony. A więc każdy z nas może go w łatwy sposób uzyskać. Dlatego, gdy widzisz numer zastrzeżony na swoim telefonie nie oznacza to zawsze złej wiadomości. To może być Twój znajomy lub znajoma. To może być nawet ktoś bliski. 

Żartownisie 

Kolejną grupą, która często korzysta z numerów zastrzeżonych są żartownisie, którzy też nie są groźni. Oni niczego od nas nie chcą, chcą jedynie się pośmiać. Często, niestety, naszym kosztem. Oprócz kilku chwil zdenerwowania nic nam nie grozi. 

Oszuści telefoniczni 

Ta grupa jest już bardziej niebezpieczna. Często podają się za kogoś kim nie są, na przykład za wnuczka bądź policjanta. Mogą wyłudzić od Ciebie nie tylko pieniądze ale także dane osobowe lub dostępy do kont bankowych. Pamiętajmy, żeby nie podawać żadnych danych przez telefon, a już na pewno haseł. Pamiętaj, że jeśli ktoś chce załatwić z Tobą jakaś delikatną sprawę zapewne najpierw umówi się z Tobą na spotkanie. 

Sprzedawcy 

To najbardziej prawdopodobna możliwość. Gdy dzwoni do Ciebie numer zastrzeżony to pewnie sprzedawca. Za chwile usłyszysz, że wygrałeś w jakimś konkursie lub że otrzymałeś zaproszenie na pokaz garnków. W najgorszym wypadku będą namawiać Cię na zakup nowego abonamentu telefonicznego, pakietu internetowego lub wzięcie drobnego kredytu. Nie rozumieją oni słowa "nie", ale nie denerwuj się na nich. To także ich praca. Często dzwonią oni także z "normalnych" widocznych numerów. Jeśli jakiś numer Cię zastanawia możesz zawsze sprawdzić go w wyszukiwarce internetowej i sprawdzić kto do Ciebie dzwoni. Wielu użytkowników dzieli się tam informacją o tym, kto kryje się za danym numerem i czego może od nas potencjalnie chcieć. Jeśli raz nie odbierzesz i tak zadzwoni pewnie kolejny raz.